خدمات انفورماتیک کیش
پنجشنبه 27 ارديبهشت 1397


توسعه روزافزون و چشمگير حجم فعاليت هاي شركت خدمات انفورماتيك در قالب طرح جامع بانکداری الکترونیکی کشور به ویژه در زمينه‌هاي مخابراتي، تأمین شبکه مخابراتی اختصاصی VSAT سامانه های ملی پرداخت و لزوم راه اندازي سایت های پشتیبان و ايستگاه مركزي ماهواره‌اي در منطقه‌اي جغرافیایی دور از سایت تهران و همچنين امكان دسترسي سريع به تجهيزات فني مورد نياز بدون فوت وقت و صرف تشريفات اداري مربوط به واردات، ابتدا منجر به تأسيس شعبه شركت در بهمن 1378 و سپس به لحاظ افزايش حجم فعاليت‌ها و لزوم ايجاد ساختار مناسب، به منظور ایجاد ظرفیت‌های جدید و تخصصي نمودن فعاليت ‌ها، شركت خدمات انفورماتيك كيش در تاريخ 79/7/14 به‌صورت سهامي خاص تأسیس گردید.

مأموريت اصلي
مأموریت اصلی شرکت خدمات انفورماتیک کیش، راهبری سایت پشتیبان راه دور سامانه های بانکی به ویژه سامانه های شتاب و شاپرک و همچنین تأمین زیرساخت های اطلاعاتی و ارتباطی جهت ارایه سرویس های بدون وقفه، پایدار، ایمن و با کیفیت تضمین شده در زمینه های ایجاد شبکه های اختصاصی انتقال، تبادل و نگهداری اطلاعات محرمانه بانکی می باشد.

اهداف و سیاست‌های کلان شرکت
شرکت خدمات انفورماتیک کیش، به‌عنوان مرکز داده پشتیبان راه دور سامانه‌های ملی پرداخت و به پیروی از سیاست ها و اهداف شرکت خدمات انفورماتیک در راستای طرح جامع بانکداری الکترونیکی کشور، در جهت تحقق اهداف ذیل گام بر می دارد:
• ایجاد زیرساخت های اطلاعاتی و ارتباطی امن و ارایه خدمات پایدار.
• اجرای توانمند مأموریت‌های حاکمیتی در حوزه راهبری و نگهداری سایت پشتیبان راه دور سامانه‌های ملی پرداخت(شتاب، شاپرک و ...).
در همین راستا مجموعه پروژه‌های و اقداماتی به شرح ذیل تعریف و اجرایی شده است:
• طراحی، ایجاد، توسعه و نگهداری مراکز داده مبتنی بر فناوری‌ها و استانداردهای بین المللی (EIA/TIA942).
• استقرار سیستم مدیریت امنیت اطلاعات (ISMS) اخذگواهینامه. ISO20071:2013
• ایجاد شبکه های اختصاصی انتقال اطلاعات بر روی بسترهای پیشرفته، پایدار و ایمن جهت تبادل اطلاعات سایت اصلی با سایت پشتیبان.
• ارایه خدمات رایانش ابری(پروژه پَرسا).

اعضای هیأت مدیره و مدیرعامل
 سید ابوطالب نجفی (رئیس هیأت مدیره)
کارشناسی ارشد الکترونیک/ سخت افزار از دانشگاه Cranfield انگلستان
علی ثقفی(نائب رئیس هیأت مدیره)
کارشناسی ارشد مدیریت از مرکز آموزش مدیریت دولتی
محمد علی جلیلی شهری (عضو هیأت مدیره)
کارشناسی مهندسی و علوم کامپیوتر از دانشگاه شیراز
سید سعید رضوی(مدیرعامل)
کارشناسی ارشد تحقیق در عملیات ازدانشگاه Southampton انگلستان

رایانش ابری
 شركت خدمات انفورماتيك كيش علاوه بر مأموریت اصلی خود در خصوص راهبری سایت پشتیبان سامانه های شتاب، شاپرک و سایر سامانه های بانکی، در راستای تأمین زیرساخت های اطلاعاتی و ارتباطی جهت ارائه سرویس های پایدار، ایمن و با کیفیت تضمین شده با استفاده از نیروی متخصص و کارآزموده خود اقدام به راه اندازی سرویس های رایانش ابری تحت عنوان پروژه پَرسا مبتنی بر نرم افزارهای تجاری و متن باز مانند (VMware,KVM,…)به شرح ذیل نموده است:
Infrastructure as a Service (IaaS)
Platform as a Service(PaaS)
Network as a Service
Backup as a Service
BigData as a Service
Desktop as a Service(DaaS)
Anything as a Service(XaaS)

معرفی سرویس رایانش ابری پَرسا
Kish Informatics Services Corporation Cloud
همگام با توسعه روزافزون فن‌آوریهای ارتباطات و اطلاعات و نقش آن در زندگی انسانها ، هر روزه ابعاد جدیدی را متجلی می نماید؛ به گونه ای که زندگی در عصر حاضر بدون ارتباط مستمر با تجهیزات IT قابل تصور نیست.
تنوع کاربردها در کسب و کارهای مختلف و نیازهای روزافزون به منابع سخت افزاری و نرم افزاری پردازش اطلاعات، مدیران را با چالش های جدیدی همچون عدم وجود توجیه اقتصادی در جهت سرمایه‌گذاری‌های کلان برای خرید تجهیزات سخت افزاری به‌دلیل تغییرات سریع تکنولوژی در این حوزه، مواجه ساخته است.
بکارگیری تکنیک‌های مجازی‌سازی و ظهور خدمات و سرویس های مبتنی بر رایانش ابری، موجب کاهش هزینه‌ها، استفاده بهینه و اشتراکی از منابع سخت‌افزاری و نرم‌افزاری و همچنین پاسخگویی سریع به تغییرات تکنولوژی می‌باشد.
خدمات رایانش ابری به عبارت ساده، ارائه و تامین منابع پردازشی مورد نیاز کاربران، برحسب تقاضا و در هر زمان است.
بنابراین منابع پردازشی،  طیف وسیعی از سخت‌افزارها و نرم‌افزارها را شامل می‌شوند. رایانش ابری در واقع حاصل تکامل و انطباق تکنولوژی های موجود است.
یکی از مهمترین اهداف رایانش ابری، امکان استفاده کاربران از تمامی تکنولوژی‌های نوین در حداقل زمان ممکن و بدون نیاز به کسب دانش فنی و جزییات می باشد. بدین ترتیب رایانش ابری نقش مهمی در کاهش هزینه ها و دستیابی به آخرین فناوری‌ها داشته و باعث می شود کاربران بر روی اهداف تجاری خود تمرکز نموده تا درگیر جزئیات مباحث فنی فناوری اطلاعات نگردند.
رایانش ابری نه تنها منابع پردازشی را بین کاربران به اشتراک گذارده، بلکه با استفاده مجدد و بهینه از منابع باعث کاهش هزینه‌ها و استفاده حداکثری از منابع مراکز داده می گردد.

مزایای استفاده از رایانش ابری
سهولت دسترسی به منابع موردنیاز:
کاربران سیستم رایانش ابری در هر زمان که نیاز به منابع پردازشی ارائه شده داشته باشند، این منابع بر حسب میزان نیازشان قابل دسترس خواهد بود و در واقع اختصاص و بازپسگیری منابع در رایانش ابری به صورت خودکار مدیریت می‌شود.
عدم وابستگی و محدودیت به تجهیزات ارتباطی:
کاربران بدون وابستگی و یا محدودیتی از نظر مکان فعالیت و نوع دستگاه ارتباطی(موبایل،تبلت، لپ تاپ و ...) می‌تواننداز خدمات رایانش‌ابری استفاده نمایند که این ویژگی باعث افزایش طیف مشتریان رایانش ابری می گردد.
کاهش هزینه ها:
مشتریان رایانش ابری جهت رسیدن به اهداف تجاری آموزشی و ... خود نیاز به تامین زیرساخت‌های تاسیساتی دیتاسنتر، زیرساخت ارتباطی، مانیتورینگ، پایش منابع وتجهیزات، انجام امورنگهداری و مدیریت پشتیبان گیری جهت افزایش High availability و Disaster Recovery خواهد داشت. 
افزایش امنیت:
کاربران رایانش‌ابری درمحیط کاملا مجزا (Isolated) و قابل کنترل، از کاربران دیگر، امور کاری خود را انجام می دهند. این ویژگی اعمال سیاست‌های امنیتی بر روی اطلاعات موجود درمحیط رایانش را ممکن می سازد.
به‌عنوان مثال، زیرساخت ابری به یک تیم طراحی نرم‌افزار که بر روی پروژه‌های حساس و دارای اطلاعات حیاتی است سرویس ارائه می‌دهد. مستندات و سورس کد مربوط به نرم افزار در حال طراحی از اهمیت بالایی برخوردار می باشد. زیرساخت ابری می تواند طوری پیکربندی شود که از خروج اطلاعات مهم به بیرون از محیط ابری جلوگیری گردد.

سرویس ها و خدمات رایانش ابری
در محیط های رایانش ابری، بر اساس نیازهای کاربران(شرکت های کوچک و بزرگ تجاری، افراد حقیقی و ...) سرویس های متنوعی به آنان ارائه می‌گردد. سه نوع اصلی این سرویس ها عبارتند از:
Softwere as a Service(SaaS)
Infrastructure as Service(Iaas)
Platform as a Service(PaaS)
امروزه این خدمات و سرویس ها بر بستر شبکه های ارتباطی پرسرعت و با استفاده از مرورگرهای وب (Browser) و بر پایه فن آوری‌های مجازی‌سازی و بر حسب نیاز کاربران ارائه می شود.
 Hadoop as a Service   هادوپ یک چارچوب نرم افزاری متن باز است که پردازش توزیع شده داده‌های بزرگ را بر روی خوشه‌هایی از سرورها ممکن می سازد. این چارچوب که به زبان جاوا نوشته شده است، برای انجام پردازش توزیع شده بر روی هزاران ماشین با ضریب خطای بسیار اندک طراحی شده است.فیسبوک و یاهو از استفاده کنندگان برجسته هادوپ هستند.
با توجه به اهمیت کلان داده ها، شرکت خدمات انفورماتیک کیش اقدام به پیاده سازی Hadoop As a Service به روی بستر امنPrivate  Cloud خود نمود و این خدمت نیز از طریق سرویس رایانش ابری(پرسا) آماده بهره برداری می‌باشد.

 آدرس:جزیره کیش، میدان ساحل، ایستگاه مرکزی ماهواره‌ای شرکت خدمات انفورماتیک کیش
تلفن: 02-44420460-076        نمابر: 44421063-076     کدپستی : 7941763151
سایت:                   http//www.kisc.co.ir           ایمیل:  info@kisc.co.ir   

محصولات شامل:

سامانه‌های ملی پرداخت
سرویس‌های رایانش‌ابری (پَرسا)
شبکه‌های اختصاصی انتقال اطلاعات
سامانه‌های طرح جامع اتوماسیون بانکی

تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به شرکت خدمات انفورماتیک می باشد